Pracownia Toreb Skórzanych DUDO
ul. 17 Stycznia 133, 64-400 Międzychód, tel. 504244995,
NIP: 5951300796, e-mail:dudo@dudobags.com


Jak pracujemy?
  • DUDO Torba
  • DUDO Torba
  • DUDO Torba
  • DUDO Torba
  • DUDO Torba
  • DUDO Torba
Skóra to bardzo wdzięczny materiał twórczy. Odpowiednio wyprawiona potrafi pięknie się starzeć, potwierdzając swoją przewagę nad sztucznymi materiałami. Do produkcji naszych toreb używamy wyłącznie wysokogatunkowych, wyselekcjonowanych skór głównie, bydlęcych licowych, dwoin, nubuków pochodzenia polskiego oraz włoskiego. Niezależnie od rodzaju, staramy się, aby skóry, z których powstają nasze torby nie były banalne i charakteryzowały się dużą oryginalnością.

Proces tworzenia torby w naszej pracowni jest autentycznie ręczny. Jedyną czynnością, która wykonywana jest maszynowo jest szycie, które dzięki ciężkim i silnym maszynom do szycia jest bardzo mocne, trwałe i estetyczne. Poszczególne elementy torby są w pierwszej kolejności krojone, a następnie dla wzmocnienia podklejane dwoiną zamszową.
Dzieki temu każda nasza torba uzyskuje wyjątkową wytrzymałość i nawet po wielu latach potrafi utrzymać swoją formę będąc pusta. Dodatkowo podklejecnie skóry dwoiną tworzy niepowtarzalny efekt we wnętrzu torby czyniąc je bardzo miłe w dotyku i bezpieczne dla wszelkiego typu delikatnych rzeczy np. notebook. Daje nam także możliwość zaprojektowania kieszeni wewnętrznych.
Gotowe podklejone elementy zszywamy, obszywamy, stebnujemy, a następnie przechodzimy do finalnego zszycia torby.

Do szycia naszych toreb stosujemy wyłącznie specjalistyczne, bardzo wytrzymałe nici, które oprócz kaletnictwa, wykorzystywane są do szycia obuwia oraz np. żagli czy siodeł.

Po uszyciu torby następuje jej wykończenie poprzez dobranie i montaż odpowiednich okuć, nitów i klamer. Do naszych toreb najchętniej stosujemy tradycyjne klamry rymarskie z solidnego drutu, zawsze w stonowanych kolorach starego srebra lub złota. Nadaje to naszym torbą bardzo charakterystyczny, prosty i surowy styl, który nas wyróżnia.
Dzieki temu, że produkcja naszych toreb wykonywana jest ręcznie są one w dosłownym tego słowa znaczeniu niepowtarzalne. Nawet ta sama, na pierwszy rzut oka, torba nigdy nie jest identyczna. Wynika to głównie z faktu pewnej "ułomności" pracy człowieka, który nie jest wstanie powtarzać czynności jak maszyna. Człowiek w odróżnieniu od maszyny potrafi jednak sprawić, że jakość szytej torby jest na najwyższym poziomie, do którego zmierzamy.